Gay sohbet kelimesinin aranma marjı

Yaptığımız araştırmalara ve değişik anahtar kelime ölçümleme programlarındaki sonuçlara göre; Sektörümüz eşcinsel erkeklerin çoğunlukla arayacağı kelimelere odaklanmak olduğu için, gay sohbet ve gay arkadaşlık kelimeleri başta olmak üzere, gay tanışma ve gay siteleri gibi kök anahtar kelimeler en çok odaklandığımız anahtar kelimelerden. Ancak gay sohbet kelimesi gerçekten diğerlerini ciddi fark ile geçiyor ve aylık üç yüz bin civarında bir aranma marjına sahip. Aslında üç yüz bin öyle sanıldığı kadar yüksek bir aranma marjı değil. Ancak angelsturkiye.com isimli gay topluluğu projemiz için başlangıç aşamasında odaklanılması gereken önemli bir kelime.

Popüler gay sohbet uygulamaları anahtar kelimeye çalışmıyor…

Popüler gay uygulamaları genel olarak anahtar kelimeye çalışma kasmazlar. Çünkü bu uygulamaların SEO ekipleri nokta atışı denebilecek PR çalışmalarına yoğunlaşıyor. Hrnet uygulaması bunlardan bir tanesi. Bu popüler gay uygulaması öyle herhangi bir anahtar kelime ile karşımıza çıkmıyor. Çünkü böyle bir çalışmaya ihtiyacı olmadığı gibi uygulamanın Uluslararası bir kullanıcı kitlesi olduğu için Türkiye’deki popüler anahtar kelime çifti olan gay sohbet onlara pek fayda sağlamaz keza bu kelimenin faydasına zaten ihtiyaç duymazlar. Grender, plant Roma ve Scraffy gibi gay uyguları da aynı şekilde ciddi reklam yatırımları ile büyümüş diğer gay sohbet uygulamaları arasındadır.

Türkiye’de gay sohbette ilk sırada olmak istiyoruz

Bunu istiyoruz çünkü bu anahtar kelime, başlangıç aşamasında olan bir topluluk için aranma sayısından ötürü yeterli düzeyde. Bu aynı anda çevrimiçi olan kullanıcı sayısında artış göstereceği gibi kullanıcılar için de dişe dokunur bir fayda sağlayacaktır.

Çünkü bu kelimede ilk sayfada olan sitelerin hepsinde aynı anda çevrimiçi olan kullanıcı sayısı yeterli düzeyde. Bu sitelerin sayısı aslında 2 veya 3 iken onlarca farklı isim altında toplanmış farklı siteleri görüyoruz. Yani isimler farklı ama aynı kullanıcı veri tabanıyla çalışan 2 veya 3 farklı topluluk var. Rekabatten ötürü kullanıcıların kafası karışıyor. Bu yüzden tüm bu kullanıcıları aynı yerde toplamak istiyoruz.

Gay sohbette ilk sayfa isteğinde haklıyız

Bir çok siteye bölünmüş bölük pörçük sohbet sitelerinde anonim kullanıcı olmak veya anonim kalmak gerçekten çok başka bir mevzu… Hani öyle bir sey yok. Kimse yeterince anonim değil. Ayrıca kimse sizi gözetlemiyor da. Sonuç olarak siz bir bilgisayardan veya cihazdan bağlanıyorsanız ip adresiniz zaten yeter. Resim yüklemeden profil yazısı yazmadan rastgele rumuz ve şifre ile pat diye girebiliyor olmanız anonim kaldığınız anlamına gelmez.

Bu yüzden kendinizi daha kullanıcı odaklı bir web sitesinde ifade etmeniz tavsiyedir. Daha muntazam ve sohbete daha elverişli uygulamamız sayesinde resim yüklemeden veya metin yazmadan çok daha işlevsel bir gay sohbet uygulamasına geçebilirsiniz. Diğerlerinde ne kadar anonim kalıyorsanız kapalı bir uygulamada daha güvende olacağınızı belirtmek isteriz. Güçlü aşk sertifikaları ile uçtan uca şifreli sohbetin tadını çıkarmaktan daha güzeli ne olabilir ki 🙂