Tumblr nedir? Peki nasıl kullanılır?

Tumblr Türkiye’de özellikle Twitter ve Instagramdan sonra en çok kullanılan sosyal medya ağlarından birisi. Ve yaklaşık 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Ve her gün tüm dünyadan milyonlarca blog gönderisi paylaşılıyor. Üstelik ilginç bir şekilde diğer sosyal medya ağlarından izin verilmeyen türde dosya tiplerini sorunsuzca paylaşabiliyorsunuz. Ses dosyası video dosyası, resim müzik vs derken bir de baktınız ki tumblr’in derin dünyasındasınız.

Tumblr özellikle de gif paylaşımlar ile kendini ifade etmek isteyenler için müthiş bir platform ve varoluşundan beri Tumblr’da dikkat çekmek için yapabileceğiniz en iyi şey dikkat çekici gif dosyalar oluşturmak. Örneğin bir filmin en sevdiğiniz parçasının 40 saniyelik bölümünü 10 parçaya bölüp 4 er saniyelik gif dosyalarıyla paylaşabilir veya en iyi olduğunu düşündüğünüz sahneleri de. Çünkü Tumblr kullanıcısı gif dosyalarını çok seviyor.

Aslında özellikle gif içeriklerle asıl ününe kavuşan Tumblr günümüzde her ne kadar video ve fotoğraf platformu gibi görünse de o aslında halen bir gif platformu. Tumblr’da en çok takipçisi olan sayfalar ise sürekli gif paylaşımları yapan sayfalar.

 

Tumblr Automatic tarafından satın alındı

Önce Yahoo tarafından satın alındıktan sonra akıbeti konusunda iyice sarsılan Tumblr WordPress firması Automattic tarafından satın alındıktan sonra yeniden hayat buldu.

Bildiğiniz üzere WordPress dünyanın en güçlü Web içerik yönetim sistemlerinden biri. Ve böylesi güçlü bir firma satın aldıktan sonra ne oldu? Tumblr tüm hatalarıyla giderildi ve bize müthiş bir arayüzle son sürümü sundular. İşte sırf bu yüzden Tumblr şimdi çok daha eğlenceli. Üstelik arayüzü gerçekten çok iyi olmuş. Üstelik paylaşımları sıraya koymak ve repost etmek veya başka bir güne planlamak çok çok kolay…

Tumblr ile sadece paylaşım yapmak yetmez ben onu kendi şahsi web siteme dönüşeceğim diyorsanız bu konuda da hiç bir sosyal medya mecrasının sunmadığı kolaylıkları sunuyor. Anında kendi alan adınızla kullanabilirsiniz…

Sosyal medya devlerinin hepsinin Tumblr’da bir hesabı var ve Tumblr sunduğu özelliklerle sıradan bir sosyal medya mecrası olmaktan çok daha fazla birşey. Tumblr’da daha çok etkileşim istiyorsanız Tumblr kendinizi ifade etmek için müthiş bir platform…

Tumblr hakkında bilmeniz gereken diğer tüm detaylar alttaki linkte

Tumblr nedir? Klasik bir sosyal medya platformu mu? Hem evet hem hayır. Microsoft Twitter ve Instagramın Tumblr sayfalarını gördünüz mü?

Kaynak: Tumblr nedir ? Tumblr ve diğer sosyal medya devleri – AngelsTurkiye