Eşcinsellerin sanal Haremi Hornet

Özellikle Türkiye’de bir hayli popüler olan ve eşcinsellerin sanal genelevi (veya haremi) olarak tanımlayabileceğimiz Hornet gay arkadaşlık sitesi bir hayli popülerleşti ve söylenenlere göre Türkiye’de yaklaşık 300 bin üyeye sahip. elbette bunlar kesin sonuçlar olmamakla birlikte bu rakamın çok daha üstünde veya daha altında olma durumu da söz konusu olabilir.

Keza Türkiye’de eşcinsel birliktelikler ve eşcinsel ilişkiler özellikle ve dolayısıyla gay arkadaşlık siteleri ve benzeri uygulamaların sağladığı kolaylıklar vasıtasıyla derin bir nefes almıştır demek mümkün. Tabii ki internetin dolaylı olarak bunda etkisi büyük. Ancak eşcinsel erkeklerin rakamsal olarak en fazla çevrim içi olduğu bir platform olan Hornet gay arkadaşlık sitesi bu yazımda ki asıl konu.

Her ne kadar faydalı olduğunu düşünsek de olumsuz etkileri olduğunu da düşündüğüm Hornet sadece Türkiye’de değil tüm dünyada eşcinselliğin görünürlüğū bazında ve kişilerin kolay partner bulmaları konusunda da başarılı. Ancak her başarı beraberinde mutluluk getirmeyebilir. Mutluluk tartışmaya açık bir konu olsada yazımızın konusu bildiğimiz mutluluk değil, ‘cinsel mutluluk’.

Ülkemizde gizli eşcinseller veya çoğu biseksüel erkek pasif eşcinselleri sadece bir tatmin aracı olarak görmekte…Elbette bu kabataslak bir genelleme. Pasif eşcinsellerin büyük bir çoğunluğu da bu gerçeğin farkında ancak yaşamak zorunda oldukları cinsellikleri söz konusu olunca bu gerçeği göz ardı ediyorlar. Çünkü insanların cinsel hayatlarını yaşayabilmeleri en doğal hakları. Ve bu arayışta en popüler g arkadaşlık uygulaması olan Hornet’in tek dokunuşla basitçe giriş yapılabilen ortamı popülerliğini ve sonuç olarak kişilerin partner bulabilme seçeneklerini arttırdı ve bu durum kişilerin ciddi ilişki veya düzenli ilişki arayışından ve dolayısıyla aşk arayışlarından vazgeçmesi olarak sonuçlandı diye yorumlamak ne kadar yanlış olabilir? Elbette yüzde yüz doğru değil. Ancak kolay partner bulabilme ihtimali, kişilerin duygusal dünyasına eşlik edebilecek kişileri eleme sürecinini de olumsz etkiliyor. Yani kimse kimsenin kahrını veya kusurunu çekmiyor! Neden? Çünkü çok fazla seçenek var. Bu sonuç sadec sadece aktif erkekler için değil pasif erkekler içinde geçerli elbette. Yani biri olmazsa bir diğeri olur düşüncesiyle bildiğiniz harem gibi. Gerçek haremden tek farkı ise, bu haremdeki erkeklerin hiçbirinin tek bir kişiye ait olmamasıdır.

Tek gecelik ilişkilerin ve sürekli partner değişikliğinin, söz konusu cinsellik ve temel içgüdü olunca karşı konulmaz cazibesi, kişilere daha cazip ama kısa süreli çözüm oldu ve bu durum dolayısıyla kişilerin algılarında zamanla değişikliklere sebep olabilir.

Hornet Türkiye’deki Bir çok erkeğin gizli Haremidir çıkarımına varmak da hiç yanlış sayılmaz. Yukarıda bahsettiğim bazı çok parametreli konuları aslında ayrıntılı olarak bir kaç farklı başlıkta inceledim. Dilerseniz bu konuyla alakalı ayrıntılı olarak yazdığım tek gecelik ilişkiler ve LGBT üstündeki olumsuz etkileri veya Eşcinsel erkekler çok eşliliğimi tercih ediyor sorusuna yanıt bulabileceğiniz başlıklara bakabilirsiniz. Bu başlıklarda hornet gay arkadaşlık uygulamasını neden eşcinsellerin sanal haremi olarak tanımladığıma veya neden böyle bir çıkarıma vardığımı çok daha iyi anlayabilir ve hatta Türkiye’deki eşcinsel topluluğunun davranışlarıyla alakalı yer yer yüzeysel ve askıda kalan ancak çoğunlukla detaylı görüşlerime ve tarafsız gözlemime erişebilirsiniz.

Eşcinsellerin sanal Haremi Hornet” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.