Google’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı Google Go en düşük segment cihazlarda bile tek dokunuşta tatminkar düzeyde tepkime süresiyle, daha doğrusu başlatma hızıyla, telefonuna yavaşlığından ötürü veda etmek zorunda kalan binlerce insanın bu ihtiyacını biraz daha öteledi diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi özellikle mobil cihazlarımız donanımsal açıdan yazılım teknolojilerine uyum sağlamak üzere tasarlanmış cihazlar değiller. Mesela bilgisayarınız eskidiğinde ram harddisk ekran kartı gibi parçalarını değiştirebiliyorken mobil cihazlarda bunu yapmanın imkanı yok. Ve genel olarak diyebiliriz ki mobil cihazlar maksimum 4 5 yıldan sonra iş görmez hale geliyorken bilgisayarlarımızı, değişken donanımlarını yükselterek en azından 2 3 sene kadar daha kullanabiliyoruz.

Aslında bütün bu sürecin arkasında yazılım sektörü yatmaktadır. E tabi yazılım deyince Google’ un bu sektörde geride kalmasını bekleyemeyiz. Hatta yapsa yapsa Google yapar diyebilir durumdayız. Çünkü zaten Google, yaptığı Android işletim sistemiyle en düşük segment cihazlarda bile çalışan bir yazılım ara birimidir. Bu bağlamda Google yeni hamlesiyle kendinden bekleneni yaptı ve özellikle düşük segment cihaz kullanıcılarının çilesi olan arama çubuğunun geç açılma problemine Google Go ile çare oldu… Google Go Google’ un bugüne kadar yayınladığı en yüksek hızda çalışan bir arama çubuğu… Yani bildiğimiz Google araması artık çok daha hızlı daha zeki ve daha işlevsel. Google Go ile alakalı ayrıntılı yazı lgbt blog sitemizde 👍

kaynak gay arkadaşlık: https://stories.angelsturkiye.com/google-go-ve-sesli-okuma/